Miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które przekracza granice zwykłej infrastruktury sportowej. Wczoraj, 12 czerwca, odbyła się ceremonia oddania do użytku ogromnego stadionu lekkoatletycznego w Kościerzynie. Nie jest to tylko miejsce do uprawiania sportu, ale przede wszystkim arena, na której będą realizowane marzenia zawodników.

Uroczyste otwarcie nowego kompleksu sportowego nie obyło się bez dodatkowych atrakcji. Towarzyszyły mu różnego rodzaju zawody sportowe oraz Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna. Organizatorzy nie zapomnieli również o mieszkańcach miasta, przygotowując dla nich festyn.

Nowo powstała infrastruktura otwiera nowe możliwości dla sportowców i amatorów aktywności fizycznej. Na terenie stadionu znalazło się boisko do piłki nożnej oraz pełnowymiarowa bieżnia o długości 400 metrów. Wybudowano także stanowiska do treningu konkurencji lekkoatletycznych takich jak rzut kulą, młotem i oszczepem, skok w dal, skok o tyczce czy skok wzwyż.

W trakcie uroczystości Dawid Jereczek, burmistrz Kościerzyny, zwrócił uwagę na znaczenie tego wydarzenia. Jak podkreślił w rozmowie z Weekend FM, otwarcie nowego obiektu stanowi ważny punkt w historii miasta i całego powiatu.