Policjanci pracujący w Komendzie Powiatowej Policji w mieście Kościerzyna doprowadzili do aresztu 25-letniego mężczyznę. Oskarżany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją partnerką oraz 4-letnią córeczką. 10 czerwca, po interwencji policji, prokurator rejonowy w Kościerzynie nakazał objąć go dozorem policyjnym. W konsekwencji swoich działań, oskarżony musiał opuścić swoje miejsce zamieszkania i nie ma prawa do kontaktowania się czy zbliżania na jakiekolwiek odległości do swoich ofiar.

Zawiadomienie o domowym zamieszaniu w jednym z apartamentów w Kościerzynie zostało przekazane dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w sobotnie popołudnie. Oficer od razu skierował patrol na miejsce zdarzenia.

Kiedy funkcjonariusze przeprowadzili interwencję, ustalili, że to właśnie 25-letni mężczyzna był sprawcą agresji wobec swojej partnerki i ich 4-letniej córki – wyjaśnia asp. szt. Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie. – Sprawca został natychmiast aresztowany i przewieziony do aresztu śledczego. Zebrane w toku śledztwa dowody pozwoliły na sformułowanie zarzutów znęcania się nad partnerką i ich wspólną córeczką.