W Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie, dzielnicowy doprowadził do zatrzymania poszukiwanego od pewnego czasu mężczyzny. Wiek zatrzymanego to 36 lat i teraz jego najbliższe cztery miesiące upłyną w zakładzie karnym. Ten sam dzień, a dokładnie czwartek, był równie pechowy dla 29-letniego mężczyzny, który również został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jego wyrok wynosi pół roku pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Szczególny dzień dla kościerskiej policji to 6 czerwca 2024 r., gdy dzielnicowy podczas swoich obowiązkowych obchodów na terenie Kościerzyny, postanowił sprawdzić jedno z mieszkań. To właśnie tam podejrzewał, że może ukrywać się poszukiwany 36-latek. Podczas przeszukania lokalu, mundurowy napotkał poszukiwanego mieszkańca powiatu kościerskiego, którego kompletnie zaskoczyła obecność funkcjonariusza.

W myśl wyroku, mężczyzna ma odsiedzieć karę czteromiesięcznego pobytu w więzieniu. Tego samego dnia, inni funkcjonariusze policyjni z Kościerzyny doprowadzili do drugiego zatrzymania. W jednym z miast gminy Kościerzyna zostaje zatrzymany 29-latek, posiadający na swoim koncie wyrok sześciomiesięcznego pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu – informuje Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy kościerskiej policji.