Dzień Dziecka w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie był dniem pełnym prezentów, konkursów, gier, zabaw i wielu innych atrakcji dedykowanych dla najmłodszych pacjentów. Wszystko to zostało zorganizowane specjalnie dla nich, by sprawić, że ten dzień będzie naprawdę wyjątkowy.

Ten niezwykły festyn z okazji Dnia Dziecka przyciągnął nie tylko pracowników szpitala, ale także przedstawicieli miejscowych instytucji. Zarówno władze miasta, jak i straż pożarna, policja oraz Nadleśnictwo Kościerzyna uczestniczyły w tym wydarzeniu. Prezeska Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, Marzena Morzek, podarowała prezent Marty Falkowskiej, ordynator oddziału rehabilitacji dziecięcej ufundowany przez Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego.

Podczas tego święta nie zabrakło również upominków od Starostwa Powiatowego w Kościerzynie i Caritas Diecezji Pelplińskiej. Miasto Kościerzyna także dołożyło swoją cegiełkę do radości najmłodszych pacjentów szpitala, przekazując prezenty.

W trakcie festynu burmistrz Dawid Jereczek poinformował szefostwo szpitala o pozytywnej decyzji Rady Miasta Kościerzyna dotyczącej wsparcia finansowego dla placówki. Szpital otrzyma dodatkowe 140 tysięcy złotych na realizację swojej misji.