W obecnych czasach, kiedy ruch na drogach staje się coraz intensywniejszy, zasady ruchu drogowego nabierają jeszcze większego znaczenia. Przykładem tego jest niedawne zdarzenie, które miało miejsce w Kościerzynie. Tutejsi funkcjonariusze policji starają się ustalić przyczyny kolizji drogowej, która zakończyła się hospitalizacją jednej z osób zaangażowanych. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie we wtorek, i dotyczyło zderzenia dwóch samochodów osobowych: Opel i Kia.

Według wstępnych ustaleń, 36-letnia kobieta prowadząca pojazd marki Opel nie udzieliła pierwszeństwa kierująca samochodem marki Kia. Ta ostatnia doznała wielu potłuczeń i musiała zostać przewieziona do najbliższego szpitala na dalsze badania i leczenie. Na miejsce zdarzenia natychmiast po zgłoszeniu udali się funkcjonariusze policji oraz służby ratownicze.

W wyniku prac na miejscu wypadku, funkcjonariusze sporządzili dokumentację fotograficzną oraz szkic sytuacyjny, które pomogą w dalszym śledztwie. Badanie alkomatem wykluczyło spożycie alkoholu przez obie kobiety. W związku z tym zdarzeniem, asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, apeluje do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie ostrożności na drodze.