KS Kościerzyna odnotował znaczący sukces, pokonując drużynę Bokuwsko-Dopiewskiego KPR na własnej arenie. Wynik ten zaowocował awansem zespołu na prestiżowe 3. miejsce w klasyfikacji ligowej.

Pierwsze minuty meczu, który odbył się w hali sportowej w Nowej Karczmie, dowodziły siły i doświadczenia drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Męczykowskiego. Szybka, płynna gra zaowocowała prowadzeniem 3:0 i pozostawaniem na czele do 20 minuty gry. Chociaż nadszedł moment chwilowego odpuszczenia, kościerzynianki szybko uporały się z tym problemem. Pomimo nieustannej rywalizacji na boisku, miejscowe zawodniczki utrzymały przewagę do przerwy. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 11:10 na korzyść gospodyń.

Druga część meczu nie przyniosła istotnych zmian w dynamice gry. Widzowie zgromadzeni w hali w Nowej Karczmie mogli obserwować pełen zaangażowania pojedynek obu drużyn. Dziesięć minut przed zakończeniem, gospodynie prowadziły 23:20. Pomimo determinacji gości, nie udało im się znaleźć odpowiedniego rozwiązania na mocno zorganizowaną obronę KS Kościerzyna i zrównać stan meczu. Konsekwencja w grze obronnej i efektywne kontrataki zaowocowały ostatecznym zwycięstwem 25:22 dla podopiecznych Dariusza Męczykowskiego.

W rezultacie tej rywalizacji, KS Kościerzyna awansował na 3. miejsce w ligowej tabeli. Ich dorobek punktowy wynosi obecnie 24 punkty, z 8 wygranymi i 7 przegranych na przestrzeni 15 rozegranych meczów.

Następne spotkanie drużyny pod wodzą Dariusza Męczykowskiego zaplanowane jest na niedzielę, 5 maja. Tym razem będą one rywalizować na wyjeździe z zespołem SMS ZPRP II Płock.