W wyniku kolizji motocyklowej, która miała miejsce w okolicach Kłobuczyna w gminie Kościerzyna, motocyklista został przetransportowany do szpitala z poważnymi obrażeniami. Uderzył on w tył dostawczego volkswagena, co doprowadziło do niebezpiecznego wypadku drogowego.

W ostatnich dniach na drodze krajowej nr 20 niedaleko Kłobuczyna doszło do kolejnej poważnej kolizji, w której uczestniczył motocyklista. Służby ratownicze zostały wezwane na miejsce zdarzenia we wtorek 30.04.2024 r., przed godziną 6 rano.

Informację o zdarzeniu przekazał Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie: „Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Kłobuczyno. Bez zwłoki wysłani zostali funkcjonariusze oraz służby ratownicze na miejsce zdarzenia”. W celu dokładnego rozpatrzenia zdarzenia, policjanci wydziału ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce, sporządzili dokumentację fotograficzną i przygotowali szkic sytuacyjny.

Badanie alkomatem wykazało, że obie osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe. Wstępne ustalenia śledztwa wskazują, że 37-letni kierujący motocyklem marki Yamaha uderzył w tył volkswagena dostawczego prowadzonego przez 31-letniego mężczyznę. W wyniku tego zdarzenia motocyklista został przewieziony do szpitala. Obecnie funkcjonariusze policji starają się ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku. Zdecydowany apel stróżów prawa skierowany jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.