Trzech kandydatów, Mateusz Hołdys, Dawid Jereczek oraz Michał Majewski, ustawi się w szranki 7 kwietnia, aby rywalizować o tytuł burmistrza Kościerzyny. Zebrali się do debaty radiowej na antenie Weekend FM dzisiejszego dnia, czyli 2 kwietnia. Mateusz Hołdys, który jest radnym miejskim oraz przedsiębiorcą, pełni równocześnie funkcję prezesa klubu „Kościelska Marka”. Tymczasem Dawid Jereczek jest obecnie zastępcą burmistrza Miastka. Michał Majewski to aktualny burmistrz Kościerzyny, który sprawuje tę funkcję już od 9 lat. Wszyscy trzej panowie stawali naprzeciw siebie w tej debacie, aby przekonać słuchaczy do swoich kandydatur.

„Chciałbym prosić mieszkańców Kościerzyny o wsparcie mojej bezpartyjnej i doświadczonej kandydatury na burmistrza miasta. Równocześnie apeluję o oddanie głosu na kandydatów do rady miasta z komitetu Forum Dialogu Kościerzyna” – mówił jeden z kandydatów. Inny zaapelował do słuchaczy: „Chciałbym prosić o poparcie tych, którzy cenią stabilność i chcą kontynuacji tego, co udało nam się zrealizować i osiągnąć”.

Podczas debaty padły również obietnice dotyczące przyszłości miasta: „Kościerzyna powinna być miastem niedrogim, z czystym powietrzem i niskimi kosztami utrzymania. Ma to być miejsce, w którym dobrze się żyje. Wierzę, że razem możemy to osiągnąć i przemienić oblicze Kościerzyny”.