Policja w Kościerzynie doprowadziła do zatrzymania mężczyzny w wieku 32 lat, podejrzanego o przestępstwo kradzieży. Według informacji zgromadzonych przez funkcjonariuszy, domniemany złodziej miał dokonać kradzieży z niezabezpieczonego mieszkania, zabierając stamtąd elektronarzędzia. Wartość skradzionego mienia wyniosła około 1200 zł. Jeżeli podejrzenia wobec mężczyzny zostaną potwierdzone, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło na początku stycznia do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Dotyczyło ono kradzieży wkrętarki ze znajdującego się w remoncie mieszkania na terenie Kościerzyny. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowany został patrol policyjny. Technik kryminalistyki odpowiedzialny za prowadzenie dochodzenia w tej sprawie zabezpieczył ślady i wykonał fotografie miejsca zdarzenia, podczas gdy detektywi przeprowadzili przesłuchania świadków.

Jak informuje Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, funkcjonariusze byli w stanie ustalić, iż z mieszkania, które nie było odpowiednio zabezpieczone, skradzione zostały elektronarzędzia o łącznej wartości 1200 zł. Szereg działań podjętych przez policjantów z Kościerzyny doprowadził do identyfikacji domniemanego sprawcy. Okazał się nim być 32-letni rezydent powiatu kościerskiego.