W ostatnich dniach, miejskie władze podjęły decyzję o oficjalnym przekazaniu terenu pod inwestycję wybranemu wykonawcy. Zgodnie z ustaleniami, prace mają zakończyć się w środku 2025 roku. Łączna wartość tego przedsięwzięcia wynosi ponad 12 milionów złotych.

Od długiego czasu, mieszkańcy Kościerzyny, zwłaszcza uczniowie i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, wyrażali swoją troskę i odczuwanie braku takiego obiektu sportowego w swoim regionie. Po wielu trudnościach, głównie finansowych, które utrudniały realizację tego projektu, w końcu nadszedł przełom. W ubiegłym roku, jesienią, potwierdzono, że inwestycja będzie kontynuowana. Tak stało się dzięki sukcesowi miejscowego samorządu w pozyskaniu funduszy z Polskiego Ładu, które przekroczyły 9 milionów złotych.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku, miejskie władze przeprowadziły przetarg na wykonawcę inwestycji. W efekcie, teraz nadszedł czas na oficjalne przekazanie placu budowy wybranym specjalistom. Taką informację potwierdził burmistrz Kościerzyny, Michał Majewski.