Uczestnicy Trzech Orszaków Króli przemknęli przez ulice Kościerzyny, symbolizując trzy parafie, które składają się na tę miejską społeczność. Wszystkie drogi prowadziły ich do Rynku, miejsca pełniącego rolę Pałacu Heroda w tej niezwykłej inscenizacji. Tam czekał na nich burmistrz miasta Kościerzyna, Michał Majewski, który przyjął rolę Heroda. Po powitaniu wszyscy razem udali się do symbolicznego miejsca, czyli Ogródka Jordanowskiego, reprezentującego stajenkę betlejemską.

Orszak pod kolorowym sztandarem czerwieni rozpoczął swój marsz od parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ten orszak miał najbardziej wymagającą trasę do przebycia w porównaniu z innymi. Orszak Króla Zielonego natomiast zebrał się i ruszył z kościoła Zmartwychwstania Pańskiego. Na Placu Jana Pawła II, zaś spotkały się wszystkie osoby biorące udział w Orszaku Króla Niebieskiego.

Każdy z orszaków docelowo dotarł do centralnej części miasta Kościerzyna, czyli na Rynek, gdzie symboliczny Pałac Heroda już czekał na ich przybycie. Tam witającym wszystkich gości był burmistrz miasta, Michał Majewski, który na czas tej uroczystości przyjął rolę postaci Heroda.