Reprezentanci komendy policji z miasta Kościerzyna byli obecni podczas mszy roratnej, która odbyła się w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Świętej w tymże mieście. Było to drugie spotkanie przeprowadzone w ramach akcji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, mającej na celu zwrócenie uwagi pieszych, jako niezabezpieczonych uczestników ruchu drogowego, na konieczność właściwego oznakowania.

Jako że w okresie jesienno-zimowym warunki na drogach stają się trudniejsze z powodu szybko zapadającego zmroku, piesi stają się mniej widoczni dla kierowców. W związku z tym, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych, 6 grudnia 2023 roku, dzielnicowi z kościerskiej jednostki policji wizytowali mieszkańców Kościerzyny i gminy Kościerzyna podczas mszy świętej w kościele p.w. Świętej Trójcy.

Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy kościerskiej policji, wyjaśnił cel kolejnej wizyty. Zależało im przede wszystkim na tym, by przypomnieć młodym słuchaczom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i odpowiednim zachowaniu, które pozwoli uniknąć zagrożeń podczas poruszania się po jezdni i w jej pobliżu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zasady, które powinny być respektowane na drodze, i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

Wszyscy uczestnicy mszy, po jej zakończeniu, otrzymali odblaski ufundowane przez Urząd Miasta i Urząd Gminy Kościerzyna.