Znany zarówno w kraju, jak i zagranicą, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, jest prawdziwym ambasadorem kultury kaszubskiej. Nie jest więc zaskoczeniem, że zespół ten zdobywa kolejne laury. Najnowszy powód do radości dostarczył XV Pomorski Przegląd Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych, na którym zespół „Kościerzyna” zdobył główną nagrodę – Grand Prix.

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Debrznie było gospodarzem piętnastej edycji Pomorskiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych im. św. Andrzeja. W tym wyjątkowym miejscu, podczas tego niezwykłego wydarzenia, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna” okazał się być niewątpliwym hitem.

Jury oceniało uczestników przeglądu pod kątem różnych aspektów, takich jak wykonanie wokalne, stroje, repertuar oraz choreografia, a także umiejętności instrumentalne. Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna” zdobył ich uznanie, zdobywając prestiżowe Grand Prix. Wspomnieć należy również, że występ naszego zespołu był tak dobrze oceniany, że organizatorzy poprosili o dodatkowe wystąpienie.