Policja z Kościerzyny przechwyciła mężczyznę, który w wieku 30 lat prowadził nielegalny handel narkotykami, gromadząc je w swoim domostwie. W trakcie przeszukania, funkcjonariusze odkryli w jego torbie substancje psychoaktywne takie jak marihuana i amfetamina. Specjaliści od spraw kryminalnych przy Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie postawili mężczyźnie zarzut posiadania dużych ilości narkotyków, co jest poważnym przestępstwem karanym nawet do 10 lat więzienia.

W dniu 31 października, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odnaleźli, a następnie zatrzymali mężczyznę, który posiadał w swoim mieszkaniu duże ilości zakazanych substancji.

– Nasza wcześniejsza działalność operacyjna doprowadziła nas do miejsca, gdzie przechowywane były te nielegalne środki. Podczas przeszukania mieszkania udało nam się znaleźć i zabezpieczyć prawie 1500 dawek marihuany i amfetaminy. Te narkotyki zostały przekazane biegłemu sądowemu do dalszych analiz – informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik policji w Kościerzynie.