W związku z nadchodzącym świętem Wszystkich Świętych, funkcjonariusze komendy policji w Kościerzynie intensyfikują działania zapewniające bezpieczeństwo na drogach. Od nadchodzącego piątku kierowcy mogą spodziewać się wzmożonej obecności mundurowych na drogach. Kontrole prędkości oraz stanu trzeźwości będą przeprowadzane częściej, a także będzie skrupulatnie monitorowany stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Dodatkowy nacisk zostanie położony na sprawdzanie, czy zarówno kierowca, jak i wszyscy pasażerowie, mają prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa.

Apeluje się do kierowców o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, które obejmują dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz utrzymanie odpowiedniego odstępu między pojazdami. Niezapomniani zostaną również ci, którzy wybiorą się za kółko pod wpływem alkoholu lub narkotyków – dla nich policyjne pobłażliwość nie będzie miała miejsca.

Podczas okresu Wszystkich Świętych, funkcjonariusze przypominają, że na drogach w pobliżu cmentarzy kierowcy mogą napotkać znacznie więcej pieszych. W związku z tym, zalecają jazdę z podwyższoną ostrożnością, szczególnie po zmroku, kiedy pieszy jest dostrzegalny dla kierującego praktycznie w ostatniej sekundzie. Również od pieszych apeluje się o korzystanie z chodników lub pobocza, jeśli chodników brakuje. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego przeznaczonych – ostrzega asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.