Zdarzenie nieszczęśliwe, które miało miejsce w niedzielny wieczór, zaniepokoiło mieszkańców Kalisk Kościerskich. W tym tragicznym incydencie, mężczyzna został uderzony przez samochód na przejściu dla pieszych, co spowodowało poważne obrażenia.

Podczas gdy wypadku doszło około godziny 18.30, droga krajowa numer 20 w Kaliskach Kościerskich była miejscem tego straszliwego zdarzenia. Z informacji zdobytych podczas początkowego dochodzenia funkcjonariuszy na miejscu tragedii wynikało, że mężczyzna prowadzący Audi A3, mający 43 lata, niespodziewanie potrącił pieszego na przejściu dla pieszych.

Rzecznik kościerskiej policji, asp. sztab. Piotr Kwidziński potwierdził zaistniałe zdarzenie i zaznaczył, że poszkodowany pieszy jest w krytycznym stanie i został natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala.

Dokładne okoliczności i przyczyny tragicznego incydentu są obecnie przedmiotem śledztwa. Policja apeluje również do społeczności o zachowanie wyjątkowej ostrożności, zarówno podczas chodzenia pieszo, jak i prowadzenia pojazdu.

Jest też przypominane, że pieszego obowiązuje noszenie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Choć nawet w terenach zabudowanych, zaleca się noszenie odblasków dla swojego bezpieczeństwa. Wszystko to ze względu na trudne warunki atmosferyczne, które mogą utrudniać widoczność, zwłaszcza dla osób ubranych w ciemne ubrania, które kierowcy mogą dostrzec tylko w ostatniej chwili, nie mając możliwości reakcji.