Żadna z naszych lokalnych drużyn piłkarskich, które rywalizują na szczeblu klasy okręgowej, nie zdołała zgromadzić pełnej puli punktów w ostatniej serii meczów. Tanto Gwiazda jak i KS Skorzewo zostały pokonane przez swoich przeciwników, a Kaszubia Kościerzyna zremisowała swój mecz.

Drużyna KS Skorzewo miała przed sobą trudne wyzwanie w ostatnim meczu, gdyż musiała stawić czoło liderowi tabeli – Wierzycy Pelplin, podczas wyjazdowego spotkania w Pelplinie. Pomimo że pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem i wydawało się być stosunkowo zrównoważona, to druga połowa przyniosła decydujące rozstrzygnięcie.

W przeciągu zaledwie 20 minut, gospodarze strzelili aż pięć bramek naszej drużynie. Szóste trafienie miało miejsce w 80 minucie spotkania. Przydać należy, że pomimo prowadzenia, miejscowi mieli szansę na kolejnego gola, jednak nie udało im się wykorzystać rzutu karnego. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Piotr Karasiński, przywracając tym samym honor zespołowi.

Również piłkarze Gwiazdy Karsin musieli przejść przez gorzkość przegranej, gdy przegrywali 4:0 na własnym boisku przeciwko niżej sklasyfikowanej drużynie Styna Godziszewo.