We wtorek, grupa policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zaszczyciła swoją obecnością uczniów drugiej klasy Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. Działania te miały na celu przybliżenie młodzieży do realiów pracy funkcjonariuszy policji, a także pokazanie im narzędzi używanych przez służby mundurowe na co dzień, oraz procedur postępowania po zdarzeniach drogowych.

W tym samym dniu, grupa stróżów prawa opiekujących się powiatem kościerskim, spotkała się również z uczniami drugiej klasy Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, przebywającymi aktualnie na obozie szkoleniowym zlokalizowanym w Hotelu Garczyn.

Podczas spotkania, kilkanaście osób, które potencjalnie mogą dołączyć do służb policyjnych w przyszłości, miały okazję przyjrzeć się z bliska policyjnym radiowozom. Funkcjonariusze mieli też okazję opowiedzieć młodym ludziom o swojej codziennej pracy. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz działania technika kryminalistycznego na miejscu symulowanego wypadku drogowego. Głównym zadaniem technika było pokazanie, jak sporządza się szkic miejsca zdarzenia oraz jakie zdjęcia należy wykonać – podaje asp. sztab. Piotr Kwidziński, który pełni funkcję rzecznika kościerskiej policji.