Wóz reanimacyjny, który dotychczas służył pacjentom z powiatu kościerskiego, teraz zostanie przekazany do Lwowa, gdzie będzie mógł niosą pomoc obywatelom Ukrainy. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie podjął decyzję o przekazaniu ambulansu typu C marki Volkswagen Crafter, wyprodukowanego w 2010 roku.

Ten pojazd pomocy medycznej został przekierowany przez kościerską placówkę medyczną do dyspozycji Lwowskiej Terytorialnej Unii Medycznej. Będzie tam wykorzystywany przez Multidyscyplinarny Szpital Kliniczny Nagłej i Intensywnej Terapii we Lwowie.

Niedawno ten lwowski szpital był placówką cywilną z ograniczonym doświadczeniem w leczeniu ran odniesionych w wyniku działań wojennych. Wobec inwazji Rosji na Ukrainę, cała kadra medyczna została zmuszona do przystosowania się do nowych warunków. W rezultacie szpital uruchomił projekt „Nieprzerwane Narodowe Centrum Rehabilitacji”, skierowany na zapewnienie pełnego zakresu wsparcia medycznego – od chirurgii ratującej życie i rekonstrukcyjnej, po protetykę i wsparcie psychologiczne.