Prowadzenie działalności gospodarczej przez rodzinne fundacje stanowi główny temat spotkania eksperckiego, do którego uczestnictwa zdecydowanie zapraszają organizatorzy: Kaszubski Związek Pracodawców, Burmistrz miasta Kościerzyna oraz Starosta Kościerski.

W czwartek, 21 września, w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości położonym w Kościerzynie odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców. Wydarzenie to nosi tytuł „Fundacja rodzinna bez lania wody czyli jak skutecznie z niej korzystać” i ma na celu pokazać, jak efektywnie wykorzystać potencjał fundacji rodzinnej w prowadzeniu biznesu. Do prowadzenia spotkania zaproszony został Jarosław Ostrowski – doświadczony radca prawny oraz doradca podatkowy z kancelarii Ostrowski i Wspólnicy sp. k.

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli skorzystać z różnorodnego programu. Rozpocznie się on od oficjalnego otwarcia i słowa wstępnego. Następnie odbędzie się prezentacja omawiająca tematykę rodzinnych fundacji, po której przewidziane są konsultacje. Spotkanie zakończy się dyskusją, podczas której będzie możliwość zadania pytań i uzyskania na nie odpowiedzi.