Nauka pływania jest niezwykle ważna, a zdobycie tej umiejętności w młodym wieku jest szczególnie cenne. Właśnie dlatego gmina Stara Kiszewa, znana ze swojego zaangażowania w rozwój młodzieży, organizuje co roku bezpłatne lekcje pływania na przepięknym Jeziorze Wielkim w Strudze. Inicjatywa ta jest realizowana we współpracy z ratownikami Kościerskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie. Ta współpraca pozwala na jeszcze skuteczniejsze i bezpieczne szkolenia.

Każdego roku bezpłatne lekcje pływania w Strudze przyciągają liczną grupę dzieci i młodzieży. Jest to dla nich nie tylko świetna okazja do nauki i zdobycia nowej umiejętności, ale również doskonałe miejsce do zabawy i spędzenia czasu na świeżym powietrzu, z dala od komputera czy telewizora.

W tym roku do udziału w zajęciach zgłosiło się aż 65 dzieci z całej gminy Stara Kiszewa. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie główne grupy, które z kolei zostały podzielone na trzy mniejsze grupy szkoleniowe – mówi Karolina Baska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie. Każda z tych grup miała okazję uczyć się pod okiem doświadczonych instruktorów, dla których pływanie jest prawdziwą pasją. Co więcej, gmina zapewniała młodym uczestnikom transport oraz posiłek regeneracyjny.