W poniedziałek, w Kościerzynie, funkcjonariusze miejscowej Komendy Powiatowej Policji wykryli i zatrzymali motorowerzystę jadącego pod wpływem alkoholu. Incydent miał miejsce około godziny 17.00 w miejscowości Juszki. Mężczyzna, na dodatek posiadający przy sobie narkotyk – amfetaminę, spróbował nie zatrzymać się do kontroli drogowej. Co więcej, ignorował wcześniej wydany przez sąd zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych. Teraz czeka go potencjalnie pięć lat więzienia za swoje czyny.

Niebezpieczny kierowca został zauważony przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie 31 lipca 2023 roku o godzinie 17.00. Postrzegając obecność policjantów, motorowerzysta natychmiast podjął próbę ucieczki. Jak się później okazało, był to 25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który był nietrzeźwy i posiadał przy sobie nielegalne substancje.

„Zatrzymanie mężczyzny nastąpiło po pokonaniu przez niego kilkudziesięciu metrów” – relacjonuje Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Kontrola wykazała, że mężczyzna był pijany – zawartość alkoholu w jego organizmie przekraczała jeden promil. Co więcej, funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna łamał wcześniejszy sądowy zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych.

Znaleziony winny łamania prawa, 25-latek został umieszczony w policyjnym areszcie. W dniu następnym postawiono mu zarzuty, które przewidują karę do pięciu lat pozbawienia wolności.