W mieście Kościerzyna, rozpoczęto budowę nowego obiektu mieszkaniowego, który ma stanąć na czele listy najwyższych budynków w tym miejscu. Inwestycją kieruje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wspólny Dom”. Planowany termin rozpoczęcia sprzedaży lokali w tym budynku to już za kilka tygodni, prawdopodobnie sierpień.

Corocznie w Kościerzynie powstaje coraz więcej bloków mieszkalnych z mieszkaniami o zróżnicowanej powierzchni, co dowodzi rosnącego zapotrzebowania na własne lokum. Nie tylko lokalni mieszkańcy, ale także osoby z innych regionów poszukują tu nieruchomości. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wspólny Dom”, obecna na rynku kościerskim, systematycznie rozbudowuje swoją ofertę. Na przykład w ubiegłym roku oddała do użytku budynek przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Budynek ten zapewniał 30 mieszkań i ponad 250 metrów kwadratowych przestrzeni handlowo-usługowej. Duże zainteresowanie pokazało się poprzez szybką sprzedaż wszystkich lokali – zostały one wykupione w ciągu jednego tygodnia.

Niedługo, kolejny blok mieszkalny będzie dostępny dla osób poszukujących własnego zakątka. Przy ulicy Świętopełka właśnie rozpoczęło się budowanie nowego obiektu przez spółdzielnię. Ten nowy budynek będzie wyjątkowy – dzięki wysokości 16 metrów i pięciu piętrze, stanie się najwyższym blokiem mieszkalnym w Kościerzynie.

Blok będzie składał się z 30 mieszkań, hali garażowej oraz windy. Jak zapewnił prezes spółdzielni, Andrzej Gierszewski, realizacja inwestycji będzie odbywać się według najwyższych standardów. Cena za metr kwadratowy w nowym bloku wyniesie średnio około 7 tysięcy złotych. Prezes Gierszewski wyjaśnił również, że nieco wyższa cena będzie dotyczyła lokali na pierwszym i drugim piętrze, które są uważane za najbardziej atrakcyjne. Pozostałe lokale będą nieco tańsze. Otwarcie budynku i możliwość zamieszkania planowane jest na początek 2024 roku.