Każdego roku coraz więcej osób w Polsce decyduje się na podjęcie próby samobójczej. Statystyki mówią jasno, że najwięcej skutecznych prób podejmują mężczyźni. I chociaż jest to niezwykle smutne i tragiczne, samobójstwom trudno zapobiec. Co nie oznacza, że nie warto próbować. Co więcej, warto reagować nawet na najmniejsze sygnały, które mogą świadczyć o tym, że bliska nam osoba chce zakończyć swoje życie.

44-latek pożegnał się z rodziną. Od razu zadzwonili na policję

Czujna rodzina 44-letniego mieszkańca gminy Kościerzyna od razu rozpoznała sygnały, które mogły świadczyć, że mężczyzna chce targnąć się na własne życie. 44-latek pożegnał się ze swoją rodziną i niemal natychmiast przestał odpowiadać na próby kontaktu. Bliscy nie zwlekali z powiadomieniem policji. Dzięki temu niemal natychmiast rozpoczęto poszukiwania 44-latka. Wezwanie zgłoszono o godzinie 18:00, zatem niedługo później zapadł zmrok. Warunki do poszukiwań nie były najlepsze, ale policjanci nie dawali za wygraną. Na pomoc wezwano grupę poszukiwawczą z Gdańska. W akcji uczestniczyli również strażacy.

Akcja poszukiwawcza z użyciem drona

W akcji poszukiwawczej użyto drona, co znacznie usprawniło poszukiwania. Ostatecznie to właśnie dron doprowadził do odnalezienia zaginionego 44-latka. Poszukiwania trwały około 5 godzin. Na szczęście mężczyzna wciąż żył, jednak wymagał pomocy medycznej. 44-latka przewieziono do szpitala, tym samym ratując mu życie. To zdarzenie idealnie pokazuje, że szybka reakcja może naprawdę zapobiec prawdziwej tragedii.

To nie pierwszy raz, kiedy wykorzystano drona w poszukiwaniach osoby zaginionej. Podobną akcję przeprowadzono w Biłgoraju (https://infobilgoraj.pl/2022/10/zaginal-65-latek-mezczyzne-odnaleziono-za-pomoca-drona/.).