Jeden z najpopularniejszych polskich raperów — Peja, uświetnił swoją obecnością koncert z okazji zakończenia lata, który odbył się w Kościerzynie pod koniec sierpnia. I chociaż organizatorzy zadbali o zaproszenie znanych i lubianych artystów, to właśnie Peja został najbardziej doceniony przez kościerską publiczność. Występ rapera przyciągnął tłumy!

Peja w Kościerzynie: publiczność zachwycona

Koncerty i festyny na zakończenie lata to popularne wydarzenia, nie tylko w Kościerzynie, ale i innych miastach Polski. Za organizację koncertów odpowiada miasto i trzeba przyznać, że wybór artystów na koncert w Kościerzynie był strzałem w dziesiątkę. Takim sukcesem nie mogło pochwalić się na przykład Kłodzko, gdzie koncert z okazji zakończenia lata okazał się niewypałem (patrz: https://klodzkoinfo.pl/2022/09/07/niskie-zainteresowanie-koncertem-z-okazji-zakonczenia-lata/). Tymczasem występy w Kościerzynie przyciągnęły sporą publiczność, a koncert Peji okazał się prawdziwym sukcesem.

Raper, który jest obecny na scenie muzycznej już wiele lat, porwał publikę swoim występem. Słuchacze wybaczyli mu nawet lekkie spóźnienie.

Kim jest Peja i zespół Slums Attack?

Raper Peja i założony przez niego zespół Slums Attack (obecnie Peja nie nagrywa już ze Slums Attack, ale artyści wciąż występują razem na scenie) to znamienite początki polskiego rapu. Mówimy tu o wczesnych latach 90. Raperzy z tamtych lat na zawsze wpisali się w polską kulturę muzyczną, a ówcześni nastolatkowie, dzisiaj dorośli, nadal uważają się za fanów rapu z lat 90. Peja koncertuje już od wielu lat i mimo że jest postacią kontrowersyjną, zawsze może liczyć na fanów. I chociaż obecnie rynek muzyczny jest pełen młodych, popularnych raperów, to jednak artystów pokroju Peji uważa się za wyjątkowych.