Nie ulega wątpliwości, że Polacy mają obsesję na punkcie koszenia trawników. Każdy trawniczek lub skwer uważa się za zaniedbany, jeśli trawa sięga powyżej kostek u nóg. Na szczęście ten szkodliwy trend powoli się zmienia. Ciekawą akcję zachęcającą do tego, by nie kosić traw, przygotowało Nadleśnictwo Kościerzyna. W sieci opublikowano piękne zdjęcia.

Nadleśnictwo Kościerzyna publikuje wzruszające zdjęcia

Leśniczy z Kościerzyny napisali w mediach społecznościowych, że od widoku równo skoszonej trawy wolą łąki kwietne z ich bogactwem przyrodniczym. Na dowód swoich słów, wstawili wzruszające zdjęcia przedstawiające kolorowe gąsienice i motyle. Nie jest tajemnicą, że w skoszonej na jeża trawie nie uchowa się żadne zwierzę. Dlaczego więc z uporem wciąż to robimy? A bo przywykliśmy do tej dziwnej mody na porządkowanie natury, która jest przecież najpiękniejsza, gdy nie ma ograniczeń. Być może postępująca susza skłoni nas, by bardziej szanować środowisko naturalne, będące domem dla wielu istnień, w tym nas.

Paź królowej wrócił do Kościerzyny

Nadleśnictwo Kościerzyna zwraca uwagę na to, że dzięki łąkom kwietnym do Kościerzyny wrócił paź królowej. To największy motyl w Polsce, który w mieście nie pojawiał się już od wielu lat. Tymczasem wystarczyło wzbogacić Kościerzynę o łąki kwietne, by te piękne stworzenia znów zdobiły miasto swoimi kolorowymi skrzydłami. Co ciekawe, łąki kwietne są tanie w utrzymaniu i naprawdę miłe dla oka. A jeśli martwisz się kleszczami i z tego powodu kosisz trawę, sprawdź sposoby na odstraszenie kleszczy z ogrodu. To nie takie trudne! Przy odrobinie wysiłku jesteśmy w stanie uratować piękno natury.

Sprawdź też: https://www.wokolnatury.pl/co-przyciaga-kleszcze/.