Malownicze Kaszuby przyciągają pięknymi miasteczkami, wioskami w których nadal żywa jest ludowa tradycja oraz piękną scenerią. Kuszą jeziora oraz lasy, zachwycają tak liczne na terenie tej krainy szlaki piesze i rowerowe. W efekcie turystyka na Kaszubach ma się coraz lepiej, a noclegi można tu znaleźć już w praktycznie każdej miejscowości. Gdzie warto zatrzymać się na dłużej w czasie wycieczki po tej niezwykłej krainie?

Zwiedzanie Kościerzyny

Jedną z tych miejscowości, które z pewnością zasłużyły sobie na uwagę ze strony turystów jest Kościerzyna. To jedno z najważniejszych miast na Kaszubach, które może się pochwalić malowniczą okolicą oraz ciekawą zabudową. Kościerzyna jako turystyczna miejscowość została szerzej opisana także na portalu https://www.infokaszuby.pl/.  Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości?

Co koniecznie trzeba uwzględnić w programie swej wycieczki do Kościerzyny?

Kościerzyna, otoczona jeziorami i morenowymi wzgórzami, z całą pewnością może zaskoczyć turystów. Tu, na skraju Pojezierza Kaszubskiego, czekają na nich niezwykłe atrakcje turystyczne, obok których trudno przejść obojętnie. Jedną z tych najważniejszych jest skansen kolejowy. Powstał on na terenie dawnej parowozowni i szybko stał się jedną z najważniejszych atrakcji tego miasta. Dodatkową ciekawostką jest tutejsze Muzeum Ziemi Kościerskiej, które może pochwalić się ciekawą kolekcją mebli z XIX wieku. Nie brak tu również ciekawych przykładów kaszubskiej sztuki ludowej, która szybko podbija serca turystów.

Inną ciekawostką jest Izba Regionalna, w której znajduje się ekspozycja poświęcona historii miasta oraz jego najbliższej okolicy. Kościerzyna to również ciekawa zabudowa, w której wyróżnia się neogotycki ratusz. Nie brak tu również ciekawych kamienic, wśród których nie brak perełek z XVII czy XIX wieku. Każda z nich jest cenną pamiątką po dawnych mieszkańcach tego kaszubskiego miasta, które dziś jest jednym z najważniejszych ośrodków, jakim mogą przyciągnąć turystów Kaszuby.