W środę po południu policjanci zostali wezwani do wypadku w Kościerzynie. Samochód marki BMW uderzył w ogrodzenie stojącej przy drodze posesji. Przyczyna zdarzenia nie była jednak zgodna z podejrzeniami policjantów. Kierowca nie był ani nietrzeźwy, ani szalony. 64-letni mężczyzna dostał zawału podczas jazdy. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

64-latek zmarł w szpitalu

Kierowca BMW, który doznał zawału podczas jazdy samochodem, to obywatel Niemiec. Mężczyzna przytomnie zjechał z drogi w momencie, gdy objawy zawału zaczęły dawać o sobie znać. 64-latkowi nie starczyło sił, by wyhamować i uniknąć zderzenia z ogrodzeniem jednej z miejskich posesji. Dzięki temu mężczyzna mógł liczyć na szybką pomoc, gdyż kolizją zwrócił na siebie uwagę. Gdyby po prostu zaparkował, ludzie mogliby nie zwrócić na niego uwagi. Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się karetka pogotowia i patrol policji. Niestety, zawał nie dał mężczyźnie szans na przeżycie.

Zawał mięśnia sercowego: objawy

Choroby układu krążenia są jednymi z największych zagrożeń życia osób po 40 roku życia. Wraz z postępem cywilizacyjnym, zagrożenie zawałowe dotyczy coraz młodszych osób, dlatego warto wcześnie podejmować kroki w celu ochrony przed zawałem. Badania profilaktyczne, aktywność fizyczna i odpowiednia dieta to najlepsze sposoby na walkę z chorobami układu krążenia i nie tylko. Tymczasem warto wiedzieć, jakie są objawy zawału mięśnia sercowego, by móc w porę zareagować. Głównym objawem zawału serca jest ból lub pieczenie w obrębie klatki piersiowej. Czasami zawał może nie dawać żadnych innych objawów, dlatego jest to sygnał, by niezwłocznie udać się do szpitala. Zawałowi często towarzyszą również takie objawy jak: wyższa temperatura ciała, potliwość, uczucie niepokoju, osłabienie i kołatanie serca.

Przeczytaj również: https://prebiotic.pl/choroby-cywilizacyjne-zagrozenia-wspolczesnosci/.