Za nami Kaszebe Runda, czyli popularny maraton rowerowy, organizowany co roku w Kościerzynie. Impreza rokrocznie przyciąga setki osób, a w tegorocznym maratonie udział wzięło aż 1600 rowerzystów z całej Polski. Wielokilometrowa trasa po najpiękniejszych okolicach najwyższej części Pojezierza Kaszubskiego to wyzwanie i wspaniała przygoda, doskonała dla amatorów i profesjonalistów.

Brak doświadczenia to nie problem

Kaszebe Runda to nie rajd wyłącznie dla profesjonalistów. Wydarzenie przyciąga całe rodziny zapalonych rowerzystów, z lepszą lub gorszą kondycją. W związku z tym zawsze przygotowuje się 3 trasy: magistrów, doktorów i profesorów. Tytuły oznaczają oczywiście stopień trudności danej trasy, a nie poziom wykształcenia uczestników. Jak tłumaczą organizatorzy, rajd nie polega na rywalizacji, a umożliwia sprawdzenie swoich możliwości i stanu własnej kondycji. Dzięki temu wydarzenie przyciąga tak wiele osób, w tym również amatorów dopiero rozpoczynających swoją przygodę z jazdą na rowerze. Trasa jest piękna i biegnie przez tak zwaną Szwajcarię Kaszubską. W takim otoczeniu nie czuje się pokonywanych kilometrów, a jest ich sporo. Warto zaznaczyć, że najkrótsza trasa to 65 kilometrów łagodnych ścieżek. Z kolei najbardziej zaawansowana trasa wynosi aż 200 km!

Przygoda będąca wizytówką Kościerzyny

Maraton Kaszebe Runda to wyjątkowe wydarzenie, z którego słynie Kościerzyna. Rajd gromadzi przyjezdnych z całej Polski, co korzystnie odbija się również na ruchu turystycznym w regionie. Atrakcji nie brakuje również na samej trasie. Jak wiadomo, kilkadziesiąt kilometrów ciągłej jazdy nie byłoby rozsądnym posunięciem. Wobec tego rowerzyści co jakiś czas mają do swojej dyspozycji czarujące przystanki pełne lokalnych przysmaków. Uczestniczący w rajdzie mają okazję odpocząć i nabrać sił do dalszej podróży. Mówi się, że przystanki z jedzeniem są równie wielką atrakcją, co sam rajd. Trudno się temu dziwić, w końcu dobre jedzenie ma niesamowitą moc przyciągania!

Tegoroczny maraton już za nami. Być może w przyszłym roku i Wy spróbujecie swoich sił na rowerach? Przygotowania warto zacząć już dziś.