Wyścigi samochodowe chyba nigdy nie przestaną cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Niesamowitą popularnością cieszą się również specyficzne wyścigi Wrak Race organizowane co roku w Kościerzynie. Głośne zmagania umęczonych pojazdów przyciągnęły w tym roku tłumy widzów, którzy deklarują swoją obecność na wyścigach także we wrześniu.

Wrak Race, czyli wyścigi zdezelowanych pojazdów

Zajeżdżanie ukochanego pojazdu na wertepach byłoby zbrodnią, dlatego w Kościerzynie znaleziono na to sposób. Wydarzenie Wrak Race każdego roku przyciąga miłośników szybkiej jazdy z przeszkodami. Różnica polega na tym, że zamiast eleganckich samochodów wyścigowych, mamy do czynienia z autami, które czasy świetności mają dawno za sobą. Oczywiście pojazdy uczestniczące w wyścigach kryją w sobie dość sprawne wnętrze, ale z zewnątrz wyglądają, jak wyglądają. Co więcej, niektóre auta wydają na trasie wyścigu swoje ostatnie tchnienie. Taka forma rozrywki cieszy się jednak ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród publiczności, ale także wśród uczestników. Tegoroczna edycja rajdu przyciągnęła aż 40 uczestników. Niektórzy przybyli nawet spoza powiatu kościerskiego, tylko po to, by spróbować swoich sił w tym emocjonującym wydarzeniu.

Zabawa była przednia

Pozytywne opinie na temat wyścigów Wrak Race 2022 nikogo nie zaskakują. Impreza przyciąga ludzi pozytywnie zakręconych i entuzjastycznych. Kiepskie humory zostają w domach, a samochodowym zmaganiom towarzyszy śmiech i dobra zabawa. Nic więc dziwnego, że wydarzenie cieszy się tak dużą popularnością wśród ludzi w każdym wieku. Wyjątkowo nikt nie narzekał nawet na potworny hałas i kurz. Z kolei takie przypadki, jak urwane koła, czy awarie silników wywoływały największe emocje. Widzom podobały się również akcje wydobywania pojazdów z piachu. Zdarzało się bowiem, że auta zakopywały się w piachu na amen. Takie to były emocje!

Kolejna edycja Wrak Race Kościerzyna odbędzie się już we wrześniu. Z pewnością i wtedy nie zabraknie osób zainteresowanych uczestnictwem w motoryzacyjnej zabawie. A Wy co sądzicie o tego typu rozrywkach? Dajcie znać w komentarzach.