Czytelnicy z Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie nie kryją swojej radości w związku z zakończoną niedawno modernizacją budynku. Wypożyczalnia dla dorosłych wygląda naprawdę pięknie i tworzy atmosferę sprzyjającą czytelnictwu. Ty również możesz zacząć czerpać korzyści z czytania książek. To nic nie kosztuje!

Stara biblioteka jak nowa!

W ciągu ostatnich trzech lat w Bibliotece Miejskiej w Kościerzynie przeprowadzono mnóstwo remontów. W sam raz, by na obchody 75-lecia istnienia stała się ona zupełnie nowym miejscem. Dokonano między innymi kompleksowej termomodernizacji budynku, a także całkowitej wymiany instalacji elektrycznej. Dzięki temu budynek stał się bardziej komfortowy i bezpieczniejszy.

Dokonano również zmian w estetyce wypożyczalni dla dorosłych. Kompleksowy remont zakładał bowiem także wymianę wystroju wnętrz biblioteki. Na uroczystym przecięciu wstęgi i symbolicznym otwarciu wypożyczalni po remoncie, zjawił się między innymi sam burmistrz miasta. Głowa Kościerzyny otrzymała szczególne podziękowania od dyrektorki biblioteki, ponieważ bez wsparcia finansowego Kościerzyny, wspomniane wcześniej modernizacje nie byłyby możliwe.

Sprawdź, jak piękna wypożyczalnia jest obok Ciebie

Do czytania książek trzeba się przekonać, zwłaszcza jeśli nigdy się nie pałało miłością do książek. Na szczęście każdy moment jest dobry, by zacząć swoją przygodę z czytelnictwem. Wystarczy zacząć od jakichś luźnych, obyczajowych publikacji, najlepiej bestsellerów, których w bibliotekach nie brakuje. Z czasem zauważycie, że z niecierpliwością czekacie na kolejne wizyty w bibliotece i możliwość wypożyczenia kolejnej ciekawej pozycji książkowej!

Regularne czytanie książek znacząco poszerza zasób słownictwa. Pozwala również na usprawnienie umiejętności bezbłędnego posługiwania się językiem polskim w piśmie, co przydaje się w każdej pracy. Ponadto książki to również relaks i możliwość oderwania myśli od przyziemnych i często przygnębiających spraw życia codziennego. Warto tego spróbować!

Przeczytaj również: https://www.artrosis.pl/czytanie-ksiazek-jakie-niesie-za-soba-korzysci/.