Święto Konstytucji 3 Maja w Kościerzynie jest ściśle związane z Piknikiem Patriotycznym organizowanym każdego roku. W tym roku wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ udział w nim wezmą także goście z Ukrainy. Dzięki temu mieszkańcy miasta będą mogli spróbować popularnych, pysznych ukraińskich potraw.

Radosna impreza w Kościerzynie

3 maja w Kościerzynie zawsze jest hucznie obchodzony. W tym szczególnym dniu mieszkańcy miasta mają okazję uczestniczyć we wspólnych zabawach i warsztatach, a także posłuchać miłych dla ucha koncertów. W tym roku konkursów i zabaw dla dzieci z pewnością nie zabraknie. Pojawi się również Bractwo Strzeleckie, które zaprezentuje zgromadzonym fantastyczny pokaz strzelecki, także będący już kościerską 3-majową tradycją.

W tym roku imprezę uświetnią również goście z Ukrainy. Elementem Pikniku będzie więc degustacja ukraińskich potraw narodowych. Ten element eventu wynika z faktu, iż Ukraińcy chcą się odwdzięczyć mieszkańcom Kościerzyny za gościnę.

Wydarzenie odbędzie się w miejskim Centrum Kultury Kaszubskiej. Udział w Pikniku Patriotycznym jest bezpłatny.

Integracja Polaków i Ukraińców

Piknik Patriotyczny w Kościerzynie jest świetną okazją do bliższego zapoznania się z gośćmi z Ukrainy. To także świetny sposób na integrację przedstawicieli dwóch różnych narodów. Oto na naszych oczach pisze się zupełnie nowa historia. Od nas zależy, jak będą układały się nasze stosunki. A wzajemna życzliwość na pewno opłaci się nam wszystkim. Dobre stosunki z sąsiadami są bardzo istotne.

Zdajemy sobie sprawę, że historia Polski i Ukrainy ma na swoich kartach kilka haniebnych czynów. Pamiętajmy jednak, że były to czasy, w których ludzi świadomie prowokowano przeciwko sobie. Obecnie, w dobie mediów społecznościowych, manipulowanie ludźmi jest o wiele trudniejsze. Pokażmy więc, że jesteśmy w stanie budować lepszą historię, stawiając się jednostkom, którym bardzo zależy na niszczeniu wszystkiego, co dobre i piękne.

Weekend majowy powoli dobiega końca, ale za kilka dni znowu będzie wolne. Życzymy Wam, aby maj był słoneczny i spokojny!