Na początku tygodnia media pisały o tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło w Szymbarku. Samochód osobowy marki Golf wjechał w idącą poboczem grupkę znajomych. Wszyscy ponieśli bardzo ciężkie obrażenia, a jedna z poszkodowanych osób — 19-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego — zmarła na miejscu.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

To miał być miły wieczór. Grupa młodych ludzi beztrosko wędrowała poboczem spokojnej drogi w Szymbarku. Była czwarta nad ranem i nic nie zwiastowało nieszczęścia, które miało za chwilę nastąpić. Wkrótce na horyzoncie pojawił się samochód osobowy, którego kierowca nie zdołał ominąć pięcioosobowej grupy. Auto z impetem wjechało w ludzi, ciężko ich raniąc. 19-latka zginęła na miejscu.

Ranną grupę młodych ludzi pozostawiono samym sobie, gdyż kierowca uciekł z miejsca wypadku, być może będąc w szoku, a może licząc na to, że nikt nie dowie się, kto był sprawcą tego okropnego zdarzenia. Policjanci po otrzymaniu wezwania, natychmiast rozpoczęli śledztwo. Na szczęście na drodze znajdowały się kamery monitoringu, które okazały się bardzo pomocne w śledztwie.

Kierowca zatrzymany. Przyznał się do winy

Kierowcę pojazdu zarejestrowanego przez kamery odnaleziono kilka godzin po wypadku. Okazało się, że obok 22-letniego kierowcy jechał również 18-letni pasażer. Obaj usłyszeli zarzuty, przy czym 18-latek usłyszał wyłącznie zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanym. Grozi mu do 3 lat więzienia, z kolei kierowca Golfa może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

W tej chwili trwają dalsze czynności w sprawie, gdyż funkcjonariusze muszą ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia. Wiadomo już, że 22-latek przyznał się do winy i wyraził skruchę. Gdyby tylko poczucie winy mogło wskrzeszać zmarłych lub cofać czas…

Tragiczny wypadek w Szymbarku stał się prawdziwą tragedią kilu młodych osób i ich rodzin. Uczestnicy zdarzenia, w tym podróżujący samochodem osobowym, nigdy nie zapomną tego, co się stało. Apelujemy do wszystkich o ostrożność. Czasami warto wykazać się wręcz denerwującą przezornością, niż później cierpieć.