Po dwóch latach przerwy Kościerzyna znów rozpoczęła huczne obchody Diecezjalnych Dni Młodzieży. Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo młodych osób. Spotkanie pokazało siłę młodych ludzi i natchnęło wielu nową nadzieją.

Młodzi świętują Diecezjalne Dni Młodzieży

Młodzież jest przyszłością naszego narodu, dlatego to ważne, by doceniać nastolatków i kibicować im w rozwoju, również tym duchowym. Jak się okazuje, młodzi ludzie naprawdę poszukują Boga. Religijność wcale nie wyszła z mody, o czym świadczą udane Dni Młodzieży w Kościerzynie. Wydarzenie przyciągnęło tysiące młodych ludzi, którzy wspólnie z biskupem Ryszardem Kasyna świętowali Dni Młodzieży.

Spotkanie młodych na Dniach Młodzieży zawsze odbywa się w Niedzielę Palmową. W związku z tym uroczystości mają radosny charakter i są świetnym wstępem do celebrowania najważniejszego święta katolików: Wielkanocy. Zadowolenie z powrotu do hucznego obchodzenia Diecezjalnych Dni Młodzieży wyraziły zarówno osoby młode, jak i biskup, pozytywnie zaskoczony ilością zgromadzonych.

Wyraz wiary i sposób na poznanie nowych ludzi

Nastolatkowie chętnie uczestniczą w dniach młodzieży, ponieważ mogą w ten sposób wyrazić swoje poglądy i spotkać rówieśników o podobnym sposobie postrzegania świata. Diecezjalne Dni Młodzieży są istotne nie tylko z religijnego punktu widzenia, ale także psychologicznego. Młodzi ludzie mają okazję nawiązać nowe znajomości i przeżyć coś wyjątkowego, co da im siłę na zmaganie się z wyzwaniami dnia codziennego.

Wielu młodych przyznało, że obchody Dni Młodzieży to dla nich tradycja i chętnie uczestniczą w spotkaniu już od wielu lat. Niestety, pandemia koronawirusa wymusiła dwuletnią przerwę w uroczystościach.

W tym roku młodzi ludzie modlili się dodatkowo o pokój na Ukrainie. Wojna była jednym z tematów spotkania. Biskup poświęcił naszym wschodnim sąsiadom część kazania, wskazując, że ukraińskim dzieciom odebrano możliwość bezpiecznego i spokojnego życia, na jakie zasługują. Biskup podkreślił szczególne znaczenie męki i ukrzyżowania Pana Jezusa wobec obecnych wydarzeń na Ukrainie.