Do Kościerzyny przybyło sporo kobiet i dzieci z Ukrainy, w tym kobiety ciężarne, których sytuacja jest szczególnie trudna. Stres, obcy kraj, obcy język i kompletna dezorientacja, a przecież wszystko to negatywnie odbija się na samopoczuciu i zdrowiu dziecka w łonie. Na szczęście ukraińskie mamy doczekały szczęśliwego rozwiązania w kościerskim szpitalu.

Zdrowi synowie Ukrainy

Wojna w Ukrainie obfituje w same dramatyczne informacje. Mimo że wojska ukraińskie doskonale sobie radzą, to nie są w stanie zapobiec wszystkim masakrom z uporem realizowanym przez wojska rosyjskie. Dla żołnierzy z Rosji osoby starsze, kobiety w ciąży, dzieci i osoby chore nie stanowią żadnej wartości, a dodatkowo są łatwym celem ataku. Wszystkie kobiety, którym udało się uciec, miały dużo szczęścia, ale przecież to nie był koniec ich problemów.

Do Kościerzyny trafiło kilka kobiet w ciąży i niektóre już doczekały się rozwiązania. Pracownicy szpitala w Kościerzynie mieli okazję powitać na świecie trzech zdrowych i silnych chłopców. Świeżo upieczone mamy niestety nie mogą w pełni cieszyć się cudem narodzin, ale są bezpieczne, co naprawdę doceniają.

Kościerzyna wita niemowlęta

Mieszkańcy Kościerzyny robią, co mogą, by pomóc Ukraińcom w tym trudnym czasie. Zadbano również, by młode mamy nie czuły się osamotnione. Pracownicy szpitala przygotowali dla niemowląt wyprawki, które będą dla mam dużym ułatwieniem. Narodziny dzieci stały się w kościerskim szpitalu wielkim wydarzeniem i trudno oprzeć się wrażeniu, że Polacy bardzo starali się osłodzić Ukrainkom ten trudny czas.

Samotne i niepewne przyszłości swojego kraju — ukraińskie matki przeżywają cud narodzin mniej radośnie, niż zamierzały. To niewyobrażalne, że w roku 2022 mierzymy się z rzeczywistością rodem z II Wojny Światowej. Mamy jednak nadzieję, że siła zjednoczonych ludzi z Europy i świata wystarczy, by powstrzymać chore działania agresorów.

Młodym mamom życzymy mnóstwo zdrowia!