Trudne warunki pogodowe to prawdziwe zagrożenie na drogach. Niestety, nie wszystkie okoliczności da się przewidzieć, o czym przekonał się 40-letni kierowca ciężarówki. Mężczyzna uderzył w drzewo przez przyczepę reklamową i z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Wypadek na trasie Grabowo Kościerskie-Nowa Karczma

Było tuż po ósmej rano, kiedy na trasie Grabowo Kościerskie-Nowa Karczma rozegrały się dramatyczne sceny. Kierujący samochodem ciężarowym mężczyzna jechał w pobliżu samochodu osobowego z małą przyczepką reklamową. Początkowo nic złego się nie działo, do czasu zjazdu ze skarpy. Wtedy to nagły podmuch wiatru wygiął reklamę i sprawił, że przyczepa zjechała na przeciwległy pas ruchu, którym poruszała się ciężarówka prowadzona przez 40-latka.

Mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia z przyczepą, gwałtownie skręcił i skierował swój pojazd na stojące przy drodze drzewo. Samochód z dużą siłą uderzył w przeszkodę. 40-latek trafił do szpitala. Zarówno poszkodowany, jak i 56-letni kierowca samochodu z przyczepą, byli trzeźwi w momencie zdarzenia.

Nie ignorujmy trudnych warunków pogodowych

Mimo że kalendarzowa wiosna już trwa, to pogoda za oknem prezentuje raczej zimowy krajobraz. To oznacza, że oblodzone, śliskie drogi wciąż stanowią duże zagrożenie, zwłaszcza rano i wieczorem. Uczestnik wypadku w powicie kościerskim nie miał szans na lepszy scenariusz, desperacko próbując uniknąć zderzenia z drugim samochodem, jednak w wielu przypadkach za zderzenia odpowiada nadmierna prędkość lub brak zachowania odpowiedniej odległości od innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. A jeśli chcesz być na bieżąco z wiadomościami, zajrzyj na stronę: https://infodrogowe.pl/.