W gminie Kościerzyna w miejscowości Nowiny doszło do groźnego pożaru. Zapalił się jeden z domków letniskowych. W środku przebywali ludzie. Rozprzestrzenianie się pożaru udało się powstrzymać w ostatniej chwili. Ogień docierał już do sąsiednich posesji.

Chwile grozy w miejscowości Nowiny

Do pożaru doszło w nocy, w piątek. Ogień pojawił się w jednym z domków letniskowych znajdujących się w miejscowości Nowiny. Domki są czynne cały rok, dlatego w niektórych przebywali ludzie. Pomoc wezwano szybko, jednak zanim strażacy dotarli na miejsce, ogień zdołał zająć już cały niewielki budynek.

Przybyli na miejsce strażacy rozpoczęli walkę z ogniem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia rozpoczęto gaszenie budynku ze szczególną dbałością o zatrzymanie pożaru, zanim rozprzestrzeni się na pozostałe budynki w okolicy. Niewiele brakowało, by pożar domku letniskowego zamienił się w katastrofę całego kompleksu budynków turystycznych. Na szczęście ogień w porę udało się ugasić.

W wyniku pożaru ucierpiała 1 osoba. Nie wiadomo, w jakim jest stanie.

Nie warto igrać z ogniem

Strażacy nie ustalili jeszcze prawdopodobnej przyczyny pożaru. Ogień mógł pojawić się w wyniku zwarcia wadliwej instalacji elektrycznej lub przypadkowego zainicjowania. Do pożaru doszło w nocy.

Niestety pożary domków letniskowych są dość częste. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na urlopach. To samo dotyczy również przebywania we własnych domach. Pilnujmy kominków, świeczek i popielniczek, upewniając się o tym, że wszystko zostało bezpiecznie ugaszone. W pomieszczeniach jest mnóstwo łatwopalnych przedmiotów, dlatego wystarczy iskra, by w kilka sekund powstał ogromny pożar.

Zachęcamy również do regularnych przeglądów instalacji elektrycznej. Wadliwe instalacje także przyczyniają się do częstego powstawania pożarów. Dbajmy o własne bezpieczeństwo. Lepiej zapobiegać pożarom, niż je gasić.

Może Cię zainteresować: Dramatyczny pożar we wsi Gromada — zawiniła instalacja elektryczna.