Gmina Kościerzyna skorzystała z pomocy rządowego programu, który zakłada pomoc dla dzieci rodzin z gospodarstw popegeerowskich. Program ma na celu zaopatrzenie dzieci w nowoczesny sprzęt cyfrowy do nauki. W efekcie szkoły podstawowe i średnie w Kościerzynie zyskają nowe laptopy.

200 tysięcy złotych na zakup laptopów

Granty PPGR to program rządowy, który powstał w wyniku analizy sytuacji dzieci i młodzieży w gospodarstwach byłych Pracowników Gospodarstw Rolnych. Okazało się, że w wielu samorządach dzieci nie mają dostępu do odpowiednich sprzętów, co utrudnia im efektywną naukę, zwłaszcza w czasach pandemii.

Kościerzyna uzyskała dokładnie 205 tysięcy złotych na zakup laptopów dla dzieci i wnuków pracowników byłych PGR. Miasto spożytkuje fundusze na zakup 82 laptopów, z których będą mogli skorzystać wszyscy uczniowie lokalnych szkół podstawowych i średnich.

Rząd przeznaczył w sumie 590 milionów złotych na cyfryzację określonych regionów w Polsce. Program był realizowany w latach 2014-2020. Kościerzyna jest jednym z wielu samorządów, które skorzystały z dofinansowania.

Dostęp do internetu dla wszystkich dzieci

Program finansujący zakup laptopów stworzono z myślą o trudnych realiach pandemicznych. To właśnie wtedy zorientowano się o ciężkiej sytuacji w wielu polskich gminach, gdzie uczniowie nie mieli dostępu do komputerów i internetu.

Obecnie dzieci powoli wracają do nauki stacjonarnej, ale nie jest to przeszkodą dla inwestycji. Komputery w szkołach są wykorzystywane od dziesięcioleci i z każdym rokiem stają się coraz przydatniejsze. W ten sposób nauka staje się łatwiejsza i efektywniejsza. Z kolei zajęcia szkolne mogą być ciekawsze i nieść ze sobą praktyczną wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości uczniów.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o nowoczesnych technologiach, zajrzyj na stronę: https://www.mediainternet.pl/.