Pod koniec roku 2021 nie możemy narzekać na brak atrakcji finansowych, niestety w negatywnym sensie. Wkrótce zapłacimy więcej za prąd, gaz, a artykuły spożywcze i usługi już kosztują znacznie więcej niż dotychczas. Jakby tego było mało, radni Kościerzyny zaplanowali dla mieszkańców dodatkowe podwyżki podatków.

Gmina Kościerzyna potrzebuje pieniędzy na inwestycje

Ostatnie posiedzenie Rady Gminy Kościerzyna zakończyło się postanowieniami, które z pewnością oburzą wiele osób. Decyzją radnych wzrośnie podatek od nieruchomości i środków transportowych. Ustalono już kwotę podwyżki, która wyniesie 3,6%. Zdecydowano o tym większością głosów. Tylko 1 osoba głosowała przeciwko podwyżkom, a cztery wstrzymały się od podjęcia decyzji.

Z jednej strony to zrozumiałe, że gmina szuka dodatkowych pieniędzy na inwestycje. Z drugiej strony to strzał w plecy mieszkańców. Bo czy rzeczywiście podwyżki podatku od nieruchomości i środków transportowych są konieczne? Czy gmina ma aż tyle inwestycji, że potrzebuje około 15 mln dodatkowego przychodu? Właśnie tyle wyniesie dodatkowy zysk z podniesienia podatków.

Mieszkańcy uważają, że warto byłoby przyjrzeć się samym inwestycjom, zamiast szukać kolejnych źródeł pieniędzy. Pojawiają się liczne głosy poddające w wątpliwość istotność realizowanych w gminie przedsięwzięć.

Czy damy sobie radę z taką ilością podwyżek?

Nie da się ukryć, że początek przyszłego roku będzie dla Polaków trudny. Po kieszeni dostaną zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby pracujące na etacie. Kryzysowe tendencje nie będą trwały wiecznie, trudno jednak powiedzieć, co dokładnie czeka nas w nadchodzących miesiącach. Aktualne informacje na temat podwyżek w Polsce znajdziesz na stronie ProjectFinance.pl. Warto być na bieżąco, przynajmniej po to, by wiedzieć, na co się przygotować.

Obecna sytuacja cenowa w Polsce z pewnością skutkuje obniżeniem poziomu życia wielu osób. Pozostaje nam liczyć na szybkie wyrównanie  cen na rynku towarów i usług, lub wyższe pensje w pracy.