Sytuacja na rynku nieruchomości w Polsce przyprawia o duże emocje, jednak ostatecznie oznacza po prostu duże wydatki dla osób starających się o kredyt lub spłacających kredyt. Jednocześnie mieszkań wciąż brakuje, a coraz mniej osób jest w stanie uzyskać zdolność kredytową, by w ogóle starać się o zakup mieszkania. Odpowiedzią na te problemy są mieszkania czynszowe.

Gmina wiejska Kościerzyna z mieszkaniami czynszowymi

Mieszkania czynszowe to szansa dla osób, które pracują i są w stanie utrzymać mieszkanie, ale nie mają zdolności kredytowej. Jak wiadomo, kredyt hipoteczny wciąż wymaga wkładu własnego. Z kolei warunki otrzymania, chociażby 300 tys. zł na okres 25 lub 30 lat, są dość surowe. Umowa o pracę, odpowiednie zarobki i niskie wydatki. To tylko część wymogów.

Osoby pracujące, ale bez zdolności kredytowej nie łapią się również na mieszkania socjalne, które są przeznaczone dla najbiedniejszej części społeczeństwa. Dzięki mieszkaniom czynszowym ta część społeczeństwa może starać się o własne mieszkanie bez kredytu.

Według najnowszych doniesień budowa mieszkań czynszowych w gminie wiejskiej Kościerzyna rozpocznie się już w 2023 roku.

Mieszkania czynszowe w Małym Klinczu

Władze miasta zdecydowały, że jedna z działek budowlanych w Małym Klinczu świetnie sprawdzi się jako teren inwestycyjny. To właśnie tutaj powstaną budynki wielorodzinne, budowane głównie z myślą o rodzinach z dziećmi.

W Małym Klinczu znajduje się szkoła, która jest w stanie przyjąć dużo dzieci, a okolica ma ogromny potencjał rozwojowy. Mieszkańcy będą mieli miejsce wygodne i dobre do życia, z dużym potencjałem rozwoju.

Wygląda na to, że chętnych na mieszkania czynszowe nie zabraknie. A Wy jak oceniacie ten pomysł?