Pod koniec zeszłego roku głośno było o miłosnych igraszkach na ławce w parku w samym centrum Kościerzyny. Para oddająca się namiętności nie spostrzegła (a może to było świadome działanie), że nagrywa ich miejska kamera monitoringu. Zgorszeni przechodnie wezwali policję, bo nikt nie chciał patrzeć na parę uprawiającą seks w centrum miasta. Obecnie para jest już po wyroku sądowym.

Seks w miejscach publicznych jest prawnie zabroniony

Miłość jest piękna — nikt temu nie zaprzeczy. Jednak fizyczny aspekt uczuć lepiej zostawić dla siebie. Wszyscy czasami chcemy poczuć się jak gwiazdy kina, ale rzeczywistość jest brutalna.

Art. 140 w Kodeksie Wykroczeń mówi jasno, że za wybryki nieobyczajne grozi areszt, nagana i kara grzywny. Miłośnicy erotycznej adrenaliny powinny więc przenieść się do samochodu lub w bardziej odosobnione miejsce, gdzie z pewnością nie trafią na patrol policji, czy zniesmaczonych przechodniów.

Para z Kościerzyny usłyszała wyrok w sądzie

Seks na ławce w centrum miasta to zachowanie bezczelne i gorszące. Przyłapani na gorącym uczynku (jakkolwiek to brzmi) zakochani zostali odtransportowani na posterunek policji. Dzisiaj minął już rok od tamtego zdarzenia i czynności prawne zakończono.

Co ciekawe, kobieta przyznała się do zarzucanych czynów, ale mężczyzna uparcie twierdził, że jest niewinny. Cóż, najwyraźniej miłość nie przetrwała tej próby! Na szczęście mężczyzna również poniesie konsekwencje. Kobieta zapłaciła grzywnę w wysokości 500 zł. Miała sporo szczęścia, bo maksymalna wysokość grzywny sięga 1500 zł.

Jeśli zaś chodzi o męską część tego związku, partnera kobiety skazano na 30 godzin prac społecznych. Mężczyzna w ciągu miesiąca będzie musiał nieodpłatnie wykonywać pracę na rzecz dobra publicznego. Jak widać, uparte nieprzyznawanie się do winy na niewiele się zdało.

Wyrok wywołał sporo dyskusji w komentarzach. Ludzie denerwują się, że prosta sprawa ciągnęła się rok, a wyrok w żaden sposób nie zrekompensuje wydatków, jakie pochłonęła. Inni uważają również, że seks w miejscu publicznym to zbyt błahe wykroczenie, by robić z tego sprawę sądową i karać ludzi.

Naszym zdaniem centrum miasta to nie jest odpowiednie miejsce na seks. Dorośli świadkowie po prostu machną ręką i zapomną, ale dzieci mogą mieć przez to spaczony obraz seksu i miłości, a u niektórych takie obrazy mogą wywołać lęk i traumę. To naprawdę nie jest nikomu potrzebne.