Na najbliższy weekend w gminie Kościerzyna naprawdę dużo będzie się działo. Planowane są między innym dożynki, zawody oraz koncert dobrze wszystkim znanego rapera. Wybór jest naprawdę spory i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Gdzie warto wybrać się w ostatni wakacyjny weekend? Kto zagra koncert w Kościerzynie? 

Koncert Kękę na kościerskim rynku 

Już w tę sobotę (28.08.2021 r.) na rynku w Kościerzynie odbędzie się koncert, na którym o godz. 20:30 zagra Kękę. Jeszcze przed nim pokaz swoich umiejętności muzycznych da zespół Sapce Bash. Kękę to człowiek, który żyje rapem już od ponad 20 lat. Po kilkunastu latach w „podziemiach” zasilił szeregi wytwórni Prosto. Jego płyty wielokrotnie pokrywały się złotem i platyną, a już kilka lat później raper postanowił założyć własną wytwórnię. 

Dożynki w Kornem, Lipuszu i Liniewie 

Świętowanie tegorocznych plonów odbędzie się już 29 sierpnia w aż trzech różnych miejscowościach. Dożynki gminy Kościerzyna odbędą się w miejscowości Kornem na boisku sportowym. Na otwarcie o godz. 14:00 planowana jest Msza Święta, a później wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Nie zabraknie także imprezy tanecznej i kilku innych atrakcji.

W Lipuszu dzień będzie wyglądał podobnie, jednak utaj dodatkowo odbędzie wybór najlepiej wyglądającej zagrody. Ponadto planowane są stoiska z lokalną żywnością, strefa z dmuchanymi zamkami dla dzieci oraz liczne konkursy i zabawy. W Liniewie Msza otwierająca zaplanowana jest na godz. 16:00. Chwilę po jej zakończeniu po miejscowości przejdzie dożynkowy korowód. Tutaj również spotkasz się regionalnymi potrawami i strefą zabaw dla dzieci. 

IV Turniej Siatkówki Plażowej w Skorzewie

Już 29 sierpnia o godz. 15:00 rozpocznie się 4 edycja turnieju siatkówki o puchar proboszcza. Do udziału mogą zgłaszać się dwuosobowe drużyny męskie, żeńskie, a także mieszane, których uczestniczy mają ukończone 14 lat. Jest jednak jeden haczyk — w każdej drużynie znajdować się co najmniej jeden zawodnik mieszkający na terenie Skorzewa. Organizatorami turnieju są Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Uczniowski Klub Sportowy w Skorzewie. 

W Dziemianach mają się również odbyć Mistrzostwa Kaszub w bieganiu i nordic walking. To wydarzenie także odbędzie się 29 sierpnia.