200 – właśnie tyle dziewczyn wzięło udział w turnieju, jak widać piłka nożna nie jest przeznaczona tylko dla chłopców. Dziewczyny dały pokaz niesamowitych umiejętności i sportowej rywalizacji. Turniej Lubiana Cup był naprawdę emocjonującym widowiskiem. W walce o puchar dziewcząt wzięło udział aż 13 różnych zespołów.

Turniej Lubiana Cup 2021 – piłka nożna dziewcząt

W całym meczu rozegrano 25 meczów, w których zawodniczki strzeliły do bramki ponad 60 razy. Turniej Lubiana Cup w piłce nożnej dziewczyn odbył się po raz pierwszy. Nigdy wcześniej w całym powiecie kościerskim nie podjęto się zorganizowania takiego wydarzenia. Jest to z pewnością ogromny przełom dla rozwoju i promowania piłki nożnej wśród kobiet. Cały turniej odbył się w Łubianie na boisku sportowym. Natomiast fundatorami wydarzenia byli starosta i wójt gminy Kościerzyna.

Zawodniczki to dziewczynki w wieku od 6 do 13 lat, a mecze odbywały się pomiędzy konkretnymi rocznikami. W 13 różnych drużynach zagrało ponad 200 osób. W ramach turnieju odbywały się także mecze sparingowe, w których wzięło udział około 70 uczestników. 

Choć pierwszy mecz żeńskiej piłki nożnej już za nami, to istnieje jeszcze jedno pole, na którym warto zadziałać. Niestety w całym powiecie kościerskim jest tylko jedna i aż jedna drużyna żeńska w piłce nożnej — Ceramik Łubiana. Dlatego, według organizatora turnieju, tak ważne jest, aby promować dziewczęcą piłkę nożną i organizować tego typu wydarzenia. Musimy pokazać światu, że piłka nożna jest nie tylko dla mężczyzn oraz zachęcić dziewczynki do spełniania swoich zainteresowań (bez względu na to, jakie one są).