W Kościerzynie, mężczyzna poruszający się samochodem Seat został zatrzymany przez miejscową policję. Mężczyzna miał przy sobie aż 2000 porcji narkotyków. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, podczas przeszukania pojazdu, natknęli się na marihuanę i amfetaminę skrytą w bucie na tylnej kanapie samochodu. Zatrzymany, 33-letni mężczyzna, usłyszał zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości substancji odurzających. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zadecydował o nałożeniu na niego dozoru policyjnego.

Do incydentu doszło na drodze krajowej numer 20, w miejscowości Dobrogoszcz. Policja z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Kościerzynie zauważyła nerwowe zachowanie 33-letniego mężczyzny podczas kontroli drogowej.

Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, informuje: „Mundurowi skontrolowali samochód i zauważyli na tylnej kanapie but, w którym były ukryte narkotyki – marihuana i amfetamina”. Dalsze informacje mówią o blisko 2000 porcjach tych substancji, które zostały przejęte przez funkcjonariuszy i przekazane do dalszych badań specjalistom sądowym.