Tragiczny incydent drogowy miał miejsce 25 czerwca 2024 roku, nieco przed godziną 7:00 nad ranem. Sceną zdarzenia była droga wojewódzka numer 224, położona na terenie gminy Liniewo, w miejscowości Lubieszyn.

Informacja o zdarzeniu dotarła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie tego samego dnia, dokładnie o godzinie 6:50. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce wypadku skierowano patrol policyjny.

Początkowe ustalenia funkcjonariuszy sugerują, że do tragedii doszło, gdy kierujący pojazdem marki Audi stracił kontrolę nad samochodem. W rezultacie, auto zjechało z trasy i przewróciło się na dach. Przesłuchując relację rzecznika prasowego kościerskiej policji, Piotra Kwidzińskiego, dowiadujemy się, że samochód uległ zapaleniu i całkowicie spłonął. W środku wraku odnaleziono dwa ciała – 40-letniego kierowcę i jego 49-letniego pasażera. Obaj byli mieszkańcami powiatu kościerskiego.

Według dostępnych informacji, mężczyźni zmierzali z Nowej Karczmy w stronę Liniewa. Wszystko wskazuje na to, że ich podróż była związana ze zwykłym dojazdem do pracy.