„Koalicja dla Kościerzyny” przedstawiła swojego reprezentanta w nadchodzących wyborach na stanowisko burmistrza miasta, którym okazał się być Mateusz Hołdys. Hołdys to znana postać w lokalnej polityce – były radny miejski, a także prężnie działający biznesmen oraz prezes Klubu Kościerska Marka.

Informację o kandydaturze Hołdysa podczas spotkania z lokalnymi oddziałami Koalicji Obywatelskiej uroczyście ogłosił Mieczysław Struk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w regionie Pomorza i równocześnie marszałek województwa. Sam kandydat zapowiedział, że posiada szczegółowy plan na rozwój Kościerzyny, którego szczegóły chce omówić z mieszkańcami miasta.

Hołdys nie ukrywa swoich celów: pragnie przywrócić normalność w funkcjonowaniu miasta i wprowadzić konkretną strategię jego funkcjonowania. Mówi otwarcie, że chce prowadzić dialog z mieszkańcami na temat tego, co jego zdaniem powinno ulec zmianie.

Mateusz Hołdys dołączył do grona kandydatów na burmistrza Kościerzyny jako trzeci w kolejności. Wcześniej swoje zamiary dotyczące startu w wyborach ogłosili publicznie: obecny burmistrz miejscowości Michał Majewski oraz Dawid Jereczek, były zastępca burmistrza a teraz pełniący funkcję wiceburmistrza Miastka. Wybory samorządowe mają miejsce w kwietniu nadchodzącego roku.