Na terenie Kościerzyny, funkcjonariusze miejscowego Komisariatu Policji podjęli skuteczną interwencję, zakończoną zatrzymaniem dwóch osób podejrzewanych o kradzież samochodu marki VW Transporter. Operacja ta miała miejsce 10 grudnia, a jej efekty to odnalezienie skradzionego pojazdu oraz znalezienie i zabezpieczenie substancji narkotycznych.

Rankiem 10 grudnia do kościerskich policjantów wpłynęło zgłoszenie o kradzieży samochodu marki VW Transporter, którego wartość szacowana była na 10 tysięcy złotych. Na podstawie informacji dostarczonych przez osobę zgłaszającą, funkcjonariusze szybko rozpoczęli działania operacyjne w celu odnalezienia skradzionego pojazdu. W rezultacie, zdołali zatrzymać pojazd wraz z dwiema osobami, które się w nim znajdowały – kobietą w wieku 27 lat, zamieszkującą w Warszawie oraz mężczyzną w wieku 28 lat, pochodzącym z Malborka.

Podczas dokonywanej kontroli, funkcjonariusze natrafili na amfetaminę ukrytą u zatrzymanej kobiety. Oboje podejrzani zostali aresztowani i spędzili noc w areszcie. Mężczyzna został oskarżony o kradzież pojazdu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kobiecie postawiono dodatkowy zarzut posiadania narkotyków.