Pracownicy Posterunku Policji w Zblewie, w sojuszu z detektywami ze Starogardu Gdańskiego i Kościerzyny, sprostali wyzwaniu zatrzymania grupy przestępczej odpowiedzialnej za liczne włamania. Dzięki skoordynowanej akcji, mundurowi aresztowali czterech mężczyzn w wieku 25-45 lat z powiatu kościerskiego. Udało się także odzyskać większość skradzionego dobytku, a tym samym przedstawili oni zarzuty dla podejrzanych.

W drugiej części września 2023 r., policja ze Zblewa zaczęła otrzymywać serię zgłoszeń dotyczących szeregów włamań do posesji prywatnych. Skala kradzieży była ogromna, a straty mieszkańców oszacowano na niemal 20 tysięcy złotych. Czyny te miały miejsce w jednym z obszarów gminy Zblewo. Łupem przestępców padły różnorodne obiekty, między innymi quad, laweta, trzydzieści cztery rolki siatki ogrodzeniowej, kable elektryczne oraz żeliwny piec z kompletem rur.

Działania mające na celu wykrycie sprawców zostały natychmiast podjęte przez miejscową policję, która dokładnie przeanalizowała zebrany materiał dowodowy. W ich działania zaangażowani zostali również detektywi ze Starogardu Gdańskiego i Kościerzyny. Dzięki zgromadzonym informacjom i ustaleniom, funkcjonariusze z Zblewa byli w stanie zidentyfikować podejrzanych. Następnie, policjanci zatrzymali czterech mężczyzn z powiatu kościerskiego w wieku między 25 a 45 lat. Trzem z nich postawiono zarzuty kradzieży, natomiast czwarty mężczyzna będzie odpowiadać za paserstwo.