Na początku roku opublikowano statystyki związane z liczbą ludności w poszczególnych miejscowościach w gminie Kościerzyna. Okazuje się, że gmina może pochwalić się maleńką miejscowością, liczącą zaledwie czterech mieszkańców. Kula Młyn to malownicza osada. Czy w przyszłości doczeka się większej liczby mieszkańców?

Kula Młyn — osada z czterema mieszkańcami

Największa wieś w gminie Kościerzyna liczy 2313 mieszkańców (Wielki Klincz). Z kolei Kula Młyn to miejscowość licząca najmniej mieszkańców, bo tylko cztery osoby. To malownicza osada, doskonała na długie rowerowe wycieczki. W miejscowości są nawet działki na sprzedaż. Niedaleko znajduje się wieś Będominek. Co ciekawe, te okolice w latach 1975-1998 należały administracyjnie do województwa gdańskiego.

Statystyki dotyczące liczby mieszkańców w gminie Kościerzyna pokazały również typową dla kraju prawidłowość. Spada liczba urodzeń. W 2022 roku urodziło się 157 dzieci, czyli o 39 dzieci mniej niż w roku 2021. Zanotowano za to także mniejszą liczbę zgonów. Mało prawdopodobne, że w kolejnych latach statystyki urodzeń wzrosną.