W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31! W związku z wydarzeniem Kościerski Dom Kultury prowadzi zapisy osób chętnych na wolontariat w tym szczególnym dniu. Zapisy potrwają do końca grudnia. Obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Niewątpliwym plusem zapisów jest możliwość zarejestrowania się online.

Kościerzyna gromadzi wolontariuszy WOŚP

Kościerski Dom Kultury po raz kolejny bierze aktywny udział w organizacji Finału WOŚP. Gmina może wytypować 200 wolontariuszy, którzy wezmą udział w wydarzeniu. Rejestracja odbywa się online, co jest bardzo wygodne i zajmuje niewiele czasu. Osoby pełnoletnie zgłaszają się same, a wolontariusze poniżej 18 roku życia proszą o pomoc rodziców. W zgłoszeniu należy zaznaczyć formę zbiórki (do puszek) oraz numer kościerskiego sztabu (775). Wolontariusze, którzy brali udział w organizacji WOŚP w zeszłym roku, nie muszą rejestrować się od nowa. Wystarczy podać numer telefonu, a następnie wpisać unikalny kod weryfikacyjny.

31 Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia

Trudno uwierzyć, że od czasu pierwszego Finału WOŚP minęło już ponad 30 lat! W ciągu tego czasu Fundacja zebrała łącznie około 1,75 miliarda zł i zakupiła 70 tysięcy nowoczesnych sprzętów opieki medycznej, wykorzystywanych w placówkach ochrony zdrowia w całym kraju. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na przestrzeni lat zdobyła zaufanie Polaków i stała się swego rodzaju symbolem świąt i symbolem jednoczenia się w imię słusznych celów. Jerzy Owsiak, założyciel Fundacji i organizator głównych wydarzeń WOŚP, każdego roku zagrzewa rodaków do dzielenia się sercem. Jego entuzjazm udziela się kwestującym i darczyńcom, dzięki czemu każda kolejna zbiórka to nowy rekord. W tym roku orkiestra zagra po raz 31. Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia 2023 roku.

Przeczytaj też: https://www.xooom.pl/jurek-owsiak-nie-chce-mysliwych-na-wosp/.